Najlepszy odkurzacz dla alergików

Najlepszy odkurzacz dla alergików

Na rynku znajdziemy ogromną ilość odkurzaczy różnych producentów. Od tych klasycznych workowych, przez takie, które posiadają pojemniki na kurz aż po te piorące. Ogromny wybór producentów i odkurzaczy sprawia, że czujemy się skołowani i w ostatecznym rozrachunku nie wiemy, który odkurzacz wybrać. Jak więc sobie z tym poradzić jeśli w dodatku cierpimy na alergię?

Odkurzacze możemy podzielić na kilka kategorii: ręczne akumulatorowe, workowe, bezrowkowe i piorące. Każdy z nich spełni się w innych warunkach.

 

Ręczny odkurzacz akumulatorowy

Jest niewielkich rozmiarów wiec z łatwością posprzątamy nim nefralgiczne miejsca, trudno dostępne zakamarki naszego domu, sierść z kanapy czy przestrzenie na w wyższych miejscach, ponieważ dzięki swoim niewielkim rozmiarom jest ultra lekki.

 

Workowe czy bezworkowe odkurzacze?

W przypadku odkurzaczy workowych zabrudzone powietrze ze szczotki do odkurzacza, poprzez wąż trafia do wnętrza odkurzacza. Następnie przepływa przez worek wykonany z materiału, który przepuszcza powietrze, jednak zatrzymuje zanieczyszczenia. Po kilku sprzątaniach wystarczy wymienić worek na nowy.
Natomiast odkurzacz bezworkowy, wykorzystuje tak zwany proces separacji cyklonowej. Proces ten zachodzi przy udziale szybkiego przepływu powietrza, grawitacji i siły odśrodkowej. Brzmi skomplikowanie? Wirujące z dużą prędkością powietrze szybko porusza się w stożkowym pojemniku formując cyklon. Pęd powietrza zaczyna się na górze pojemnika i kierowany jest w dół. Następnie powietrze wylatuje z powrotem do góry przez środek wiru. Jednak zanieczyszczenia spadają na dół cylindra. W takim procesie brudne powietrze jest oczyszczane.

 

Odkurzacz bezprzewodowy myjący.

Chyba najlepszy wybór dla alergików, ponieważ dzięki funkcji mycia usuwa do 99% bakterii. Odkurzacz bezprzewodowy myjący podłogi z łatwością usuwa nawet zaschnięte plamy, kurz i brud a dzięki możliwości dodania ulubionego detergentu do wody, usuwa do 99% bakterii.

 

Zintegrowane akcesoria

Jeśli już wybraliśmy odpowiadający nam odkurzacz, warto zastanowić się nad dodatkowymi akcesoriami do niego. Możemy podzielić je na 3 kategorie: końcówki, rury i pojemnik.

Nasadki do odkurzacza – to wymienne końcówki/szczotki, które ułatwiają nam odkurzanie w różnych sytuacjach. Możemy założyć różne końcówki w zależności od rodzaju zabrudzenia czy dostępności miejsca. Wyróżniamy kilka rodzajów nasadek do odkurzacza:

  • ssawka do prania tapicerki
  • szczotka do odkurzacza klasyczna z pojemnikiem na wodę,
  • elektroszczotka,
  • ssawka szczelinowa

 

Rury do odkurzacza – tutaj sprawa jest o wiele łatwiejsza bo zasadniczo są dwa rodzaje węży czy też rur do odkurzacza: wąż giętki, wykonany z tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest elastyczny oraz rura aluminiowa jednoczęściowa, która ma stałą formę.

Pojemnik – tutaj mieści się zbiornik na kurz, czyli miejsce gdzie wkładamy worek lub pojemnik cyklonowy.

Podsumowując: Najbardziej jakościowy jest odkurzacz bezprzewodowy myjący, (na runku dostępny jest również model 3w1) ponieważ dzięki swoim parametrom usuwa do 99% bakterii i alergenów, a dodatkowo posiada bogaty wybór akcesoriów tj. szczotki do odkurzacza czy ssawki do prania. Niestety wysoka jakość sprzętu idzie w parze z cena, ponieważ odkurzacze tego typu są zazwyczaj droższe. Niemniej, jest to najefektywniejszy rodzaj odkurzacza dostępny obecnie na rynku i znacznie poprawia komfort życia szczególnie dla alergików.

Udostępnij ten wpis


English EN German DE Polish PL
ZADZWOŃ DO NAS